Nemocná princezna Kate: Dochází na chemoterapie, rodina ji udržuje silnou

Nemoci slavných osobností stále budí živý zájem veřejnosti. Ačkoli by tito lidé byli radši, kdyby měli na boj s nemocí klid a soukromí. Jako princezna Kate.

Stetoskop a dlaně se stužkou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na konci března 2024 zasáhla svět zdrcující zpráva o princezně Kate, která zveřejnila video, aby ozřejmila světu, co se s ní poslední dobu stalo. Vyvrátila tím různé spekulace a neférové konspirace médií. Ve videu poděkovala za podporu a požádala o soukromí, aby se s tím celá její rodina vypořádala.

Princezna Kate má rakovinu

Web Novinky zveřejnil na konci března zprávu, že princezna Kate trpí rakovinou. O jaký druh rakoviny jde nebylo specifikováno ani samotnou Kate. Jisté je, že princezna podstoupila břišní operaci, po které jí vzhledem k výsledkům byla doporučena preventivní chemoterapie. Na tu nyní dochází a, jak sama říká, zatím se cítí dobře.

Rodina je princezně oporou

Princezna Kate sdělila, jak psal i web SeznamZpravy, že největší oporou je jí rodina. Její manžel princ William je velkou oporou, stejně tak jí sílu dodávají jejich tři děti. Velké podpory se princezně Kate dostává také od současného krále Karla III., který poukázal na velkou odvahu princezny takto veřejně vystoupit.

Žena u nemocničního lůžka muže na chemoterapii iZdroj fotografie: Freepik
Podpora okolí je důležitá pro všechny. Lidé by si měli dopřát vzájemný respekt, klid a podporu.

Celá královská rodina si velmi přeje, aby jí byl dopřán klid se s nemocí vypořádat. Zdůrazňují hlavně přání, aby jim lidé dopřáli soukromí. Proto byla tato zpráva zveřejněna v době, kdy dětem začínaly prázdniny, aby si měla tato zpráva čas sednout, než škola znovu začne. Není se čemu divit, protože zprávy o zdravotním stavu slavných osobností dokážou vyvolat řádný poprask. Nedávno naše redakce psala o nemoci, která postihla Bruce Willise.

Příroda nás zachrání, včelí jed zabíjí agresivní rakovinné buňky a posiluje účinky chemoterapie, ukazuje studie

Neztrácet naději

Princezna Kate se ve videu obrací také na všechny, kteří se potýkají s podobnou diagnózou, aby neztráceli naději a víru a vydrželi bojovat. Ačkoli nevíme, o jaký druh rakoviny se jedná, některé prvky mají všechny rakoviny stejné. Na JakZdravě jsme psali o tom, jak rakovinu včas odhalit.

Jaké jsou vaše zkušenosti s preventivní chemoterapií?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články