Bolest ucha vás už trápit nebude, stačí sáhnout po stroužku česneku

Jestli vás často bolí uši nebo trpíte nadměrnou tvorbou mazu, česnek by mohl být váš zázračný lék. Obsahuje velké množství léčivých látek a poradí si rychle se zánětem.

Žena držící si bolavé ucho i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Česnek je silné přírodní antibiotikum, které se používá v lidovém léčitelství po staletí. Obsahuje velké množství vitamínů a antioxidantů, což z něj činí jedinečný lék nejen proti akutně probíhajícím nemocem, ale také v jejich prevenci.

Česnek k vnitřnímu i zevnímu použití

Česnek se dá konzumovat i přikládat ve formě obkladů. O tom, že má antibakteriální účinky vědí lidé už od nepaměti. Dnes ho ale známe spíš už jenom z kuchyně. A to je veliká škoda, protože česnek vám může pomoci zrychlit dobu uzdravování při nachlazení nebo chřipce. Když se užívá preventivně, posiluje imunitní systém, jak píše i web Healthline.

Česnek a jeho účinky na zdraví

Kromě respiračních onemocnění se česnek doporučuje při problémech s trávením, protože zvyšuje produkci trávicích šťáv. Pomáhá zmírňovat střevní křeče a dokonce vás i odčerví, jak potvrzuje web SpiceWorld. Česnek bojuje proti vysokému tlaku a snižuje riziko srdečních chorob. Pečuje o stěny cév a zabraňuje vzniku aterosklerotických usazenin. Také má tendenci snižovat cholesterol a léčit záněty. Funguje i na křečové žíly, jak psala naše redakce již dříve.

Stroužky česneku v rozloupnuté paličce iZdroj fotografie: Freepik
Česnek má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky. Využijte ho na maximum.

Na ušní potíže – česnek do ucha

Pokud vás často bolí uši nebo trpíte na ušní záněty, česnek je vhodný přírodní lék. Dokáže potlačit bolest a jeho silný protizánětlivý účinek pomůže vyléčit váš problém. Funguje i proti nadměrné tvorbě ušního mazu. Jediné, co musíte udělat, je dát si malý kousek česneku do ucha a ráno ho vyndat.

Co způsobuje pocit zalehlých uší: Může jít o nahromaděný ušní maz, ale také zánět vedlejších nosních dutin

Pokud je vám česnek v uchu nepohodlný, zkuste to jinak. Vymačkejte si z něj šťávu a tu si kápněte do ucha. Dosáhnete stejného efektu. Na jedno ucho stačí maximálně 2-3 kapky. Pokud si nejste jistí, určitě uděláte nejlépe, když se poradíte s lékařem, zda je tato forma léčby pro vás vhodná. Česnek můžete využít také k potlačení příznaků rýmy, jak jsme na JakZdravě již psali.

Jak léčíte bolest ucha vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články