Dejte sbohem chrápání: Dala jsem to manželovi a hned první noc byl klid

Chrápání narušuje spánek i partnerské vztahy. Dejte mu sbohem pomocí bylinek. Také můžete vyzkoušet několik pravidel, která snižují pravděpodobnost chrápání na minimum.

Muž ucpávající si polštářem uši, vedle spící a chrápající partnerka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Také nemůžete spát, protože vás ruší hlasité chrápání partnera, které už místy připomíná bručení medvěda se sbíječkou? Nebo jste tím medvědem se sbíječkou dokonce vy sami a rušíte se vlastními zvuky? Vyzkoušejte následující odvar. Mohl by být tím, co vám pomůže znovu najít ničím nerušený spánek.

Pravidla proti chrápání

Nejdůležitější rada proti chrápání je nespat na zádech. V této pozici se zvyšuje pravděpodobnost chrápání. Také některé zdravotní stavy mohou mít na chrápání vliv. Chrápání se vyskytuje při odchylce nosní přepážky nebo sníženém svalovém napětí. Větší riziko chrápání podstupují také osoby s vyšší tělesnou hmotností, kuřáci a osoby po konzumaci alkoholu. Chrápání se také může objevit v těhotenství. Několik spánkových pravidel, o kterých naše redakce psala dříve, by vám mohlo pomoci.

Odvar z bazalky proti chrápání

Co budete potřebovat?

  • 1 čajovou lžičku sušené bazalky, růže a pomerančové kůry
  • a 250 ml vody.

Postup přípravy a aplikace:

  1. Čajovou lžičku směsi dejte do vody a deset minut vařte.
  2. Večer před spaním vypijte jeden šálek.
Žena s polštářem útočící na chrápajícího přítele v posteli iZdroj fotografie: Freepik
Polštářová bitva není dobré řešení proti chrápání. Vsaďte raději na bylinky.

Další rady pro snížení rizika chrápání

Rozhodně před spaním nepijte alkohol, neužívejte sedativa a neležte na zádech. Na JakZdravě jsme psali o ideální pozici pro spánek. Také dbejte na to, abyste neměli v ložnici suchý vzduch a během dne pijte dostatečné množství tekutin. V případě, že nic nefunguje, vyhledejte odborníka. Zátky do uší mohou být dobrým pomocníkem, ale neřeší příčinu problému.

Revoluční technika odstraní chrápání už za 7 dní. Lékařka doporučila jednoduchý úkon, který se provádí těsně před spaním

Bazalka a její účinky na dýchání

Jistě vás zaujalo, proč je součástí směsi zrovna bazalka. Podle webu WebMD dokáže bazalka rozšiřovat dýchací cesty. Pomáhá při astmatu, ale právě tímto účinkem může pomoci odstranit chrápání. Pomáhá volně dýchat a snižuje podráždění v dýchacích cestách. Web Healthline také uvádí, že esenciální olej z bazalky používaný v aromaterapii pomáhá k relaxaci a psychickému uvolnění.

Do jaké míry trápí chrápání vás?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články