Blahodárná koupel nohou: Jen dvě aplikace a zdraví se radikálně zlepší

Účinky této koupele nohou vás příjemně překvapí. Nejenže vás zbaví nechtěného zápachu či případných plísní, ale posílí i vaši imunitu a dodá vám tolik potřebnou energii.

jablečný ocet i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Jablečný ocet je dostupnou a velmi přínosnou surovinou, která nabízí mnohem více, než jen vylepšení chuti obědových salátů. Jablečný ocet má totiž velice pozitivní vliv na srdce, cévy a imunitní systém. Má antibakteriální a antiseptické účinky, zvyšuje obranyschopnost organismu a těží z něj celé tělo. Můžete jej využít do pokrmů, do rozličných receptů na domácí léčbu či jako hlavní přísadu na přípravu koupele nohou.

Jablečný ocet prospívá srdci

Jablečný ocet jsme vám na JakZdravě radili například jako skvělý lék na hypertenzi. Má však nespočet dalších výhod. Nutriční specialistka Kim Chin, RD, jej doporučuje mimo jiné na snížení cholesterolu a hladiny triglyceridů v krvi, či na podporu dobré kompenzace diabetu. Lékař Jabeen Begum, MD doplňuje, že jablečný ocet je také dobrým zdrojem antioxidantů. Snažte se vybírat spíše tmavší ocet, obsahuje více antioxidantů než světlejší varianty.

Bobkový list pomůže na cholesterol a poradí si s hladinou cukru v krvi

Jablečný ocet vám pomůže zhubnout

Podle vědeckých studií vám může jablečný ocet výrazně usnadnit hubnutí. Podle jedné studie pomáhá užívání jablečného octa dvakrát denně shodit několik kilogramů navíc. Je možné, že kyselina octová obsažená v octu může zrychlit metabolismus, ale studie, které by tento předpoklad potvrdily, zatím chybí. Jablečný ocet je však jednou z častých přísad oblíbených receptů na podporu hubnutí. 

Jablečný ocet je skutečně všestranně využitelnou surovinou, která vám kromě dochucení pokrmů může pomoci i s celou řadou neduhů či zdravotních problémů. Výhodou jablečného octa je také jeho velmi snadná dostupnost i přijatelná cena. Pokud chcete, můžete si jej i připravit doma podle receptu, který jsme s vámi na JakZdravě před časem sdíleli.

jablečný ocet a jablka na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Jablečný ocet si snadno připravíte i doma

Blahodárná koupel nohou

Jablečný ocet nemusíte užívat jen vnitřně, skvělou službu vám udělá i lázeň nohou. Ocet se totiž vstřebává přes chodidla, takže z jeho pozitivních účinků profituje celé tělo. Jak jsme již zmiňovali, jablečný ocet má protizánětlivé, antiseptické a antivirové účinky, zbavuje tělo toxinů i plísňových infekcí, regeneruje ho a posiluje imunitní systém.

Připravit lázeň není nic složitého. Dejte do lavoru teplou (ale ne horkou) vodu a přidejte do ní šálek jablečného octa. Můžete přidat i esenciální olej, jehož vůně je vám příjemná. Na cca 45 minut namočte nohy do lavoru, poté je osušte, namažte mastnějším krémem a navlékněte si tenké bavlněné ponožky.

Dopřejte svým nohám koupel s citronovou šťávou a solí. Ucítíte velkou úlevu a prospěje to i vaší psychice

Ideální je provádět koupel nohou večer, bezprostředně před spaním. Již po dvou aplikacích se budete cítit zdravější a plní energie. Pozitivní změny zaznamenáte i na pokožce a funkci imunitního systému.

Jak se vám koupel nohou s jablečným octem osvědčila?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články