Už nikdy žádná nespavost: S touto bylinkou spím 7-8 hodin každou noc bez probuzení

Bylinka, o které bude řeč, má příjemné citronové aroma. I když budeme psát o čaji, dá se jí dochutit citronáda nebo samotná voda. Horké letní dny budou hned snesitelnější.

Žena pod peřinou s hrnkem v ruce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Klidný a kvalitní spánek je pro zdraví nepostradatelný. Nespavost nebo časté noční buzení a následné potíže s opětovným usínáním způsobuje velké problémy. Člověk už pak očekává, že mu nepůjde usnout, takže je o to více pravděpodobné, že to tak bude. Nervozita z očekávání vám na klidu nepřidá. Přitom stačí bylinkový čaj z meduňky, který vás zklidní a pomůže vám usnout.

Meduňka a její účinky na zdraví

Jak předesílá web Healthline, meduňka pomáhá posilovat imunitu, podporuje zdraví srdce a zlepšuje trávení. Mimo tyto skvělé účinky dokáže zlepšovat kognitivní schopnosti, uvolňovat tělo a odstraňovat úzkost a zlepšovat spánek. Meduňka zjednodušuje usínání, zkvalitňuje spánek a snižuje frekvenci nočního buzení, jak píše web WebMD.

Meduňkový čaj ve skleněném hrnku iZdroj fotografie: Pixabay
Meduňkový čaj dokáže skvěle připravit na spánek. Uklidní a uspí jako ukolébavka s vůní citronu.

Čaj z meduňky

Čaj z meduňky je úžasný voňavý nápoj. Doporučená denní dávka jsou maximálně tři šálky, nejlepší je ale uvařit si čaj půl hodinu až hodinu před spaním. Pro čaj se používají listy nasbírané v srpnu, když vyblednou. Koupit si ji můžete i v lékárně. Jak si připravit bylinkový čaj tak, aby neztratil své léčivé kvality, psala naše redakce v samostatném článku.

Jak usnout do 2 minut: Vojenská metoda slibuje až 96% úspěšnost. Spočívá v úplném uvolnění celého těla

Meduňkový čaj a další účinky

Meduňka dokáže léčit nemoci dýchacích cest. Čaj z meduňky pomáhá léčit astma a pročišťuje plíce. Kromě toho má meduňka lékařská pozitivní účinky na centrální nervový systém. Jak už bylo zmíněno, uklidňuje a snižuje úzkost a napětí, pomáhá zlepšit náladu a též smysly a paměť. Podobné schopnosti uklidnit a uspávat má také šalvěj, o které jsme v této souvislosti se spánkem na JakZdravě již psali.

Jaké bylinky používáte pro boj s nespavostí nebo pro podporu usínání vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články