Už žádné plísně, kuří oka ani zápach nohou: Jedno ponoření nohou do přírodní koupele a je po problémech

Správná péče o chodidla je nezbytná a každý by se měl zaměřit na jejich pravidelnou údržbu. Pomůže vám tato účinná přírodní koupel.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Chodidla pro vás vykonávají každý den mnoho práce, a proto je nezbytné dopřát jim čas od času také trochu relaxace a uvolnění. Zanedbání jejich péče přispívá mimo jiné k riziku suché nebo naopak příliš vlhké pokožky, která je spojována s plísňovými infekcemi a také tvorbě kuřích ok, bradavic a mozolů. Pokud tyto problémy trápí i vás, pomoci vám dle serveru Healthline dokáže účinná přírodní koupel pro chodidla z levandule a česneku. 

Péče o chodidla a nepříjemné problémy 

Nepříjemný zápach nohou, plísňová infekce, suchá kůže nebo kuří oka a mozoly jsou poměrně časté problémy, se kterými se v současné době potýká většina dospělých. Mnohdy za jejich rozvojem stojí především zanedbání péče o chodidla, a to zejména co se týče nošení nevhodné obuvi, přemáhání nohou a také jejich nedostatečné hygieny. S nepříjemnostmi si však můžete pomoci velmi snadno, a to díky správné levandulové koupeli nohou.

Levandule je ideální rostlina pro uvolnění chodidel, neboť disponuje uklidňujícími vlastnostmi, snižuje stres a pomáhá uvolnit napětí. Kromě toho působí antibakteriálně a ničí plísně, takže poskytne vašim nohám svěžest a zničí veškeré nepřátelské organismy. Stačí si z ní dle webu MedicalNewsToday připravit vhodnou lázeň – a to tak, že zalijete polévkovou lžíci rostliny horkou vodou a počkáte, až tekutina dostatečně zchladne. 

Koupel nohou v studené vodě zmírňuje otok iZdroj fotografie: Depositphotos
Správná koupel vám pomůže vyléčit mnoho onemocnění chodidel

Koupel provádějte jednou týdně 

Jakmile tekutina vychladne, přeceďte ji a přidejte k ní půl čajové lžičky česnekového prášku a polévkovou lžíci sody bikarbony. Vše nyní dobře promíchejte a nakonec rozřeďte v pěti litrech teplé vody.

zelí

Babičky si často přikládaly zelné listy na nohy. Až zjistíte proč, uděláte to samé

Do nové směsi již stačí namáčet svá chodidla každý týden po dobu 20 minut, a to nejlépe po koupeli celého těla. Na webu JakZdravě jsme také psali o další příjemné koupeli, která vám pomůže odstranit veškeré toxiny z organismu

Jak se koupel nohou osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články