Starodávný amišský recept: Dejte sbohem vysokému krevnímu tlaku a cholesterolu už za pár hodin

Na léčivou sílu přírody spoléhá stále více lidí. Naprostými experty jsou v tomto směru Amišové, kteří průmyslové léky zcela odmítají.

cholesterol v cévě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Západní medicína je skvělá věc, dokáže si rychle poradit s množstvím chorob, a to i těch velmi vážných. Mnoha onemocněním jde však předejít, obvykle jednoduchými přírodními léky. Zatímco velká část obyvatel Evropy i Ameriky jakoby na několik desítek let na přírodní léčbu zapomněla a nyní se k ní pokorně vracejí, jiné skupiny své přírodní recepty dovedly v mezičase k dokonalosti. Výsledkem jsou účinné směsi na rozličné neduhy. Jako například tento starodávný amišský recept.

Amišové spoléhají čistě na přírodu

Amišové jsou náboženská skupina žijící převážně na americkém venkově, která vyznává tradiční způsob života. Odmítají výdobytky moderní doby, jako jsou automobily, elektřina či průmyslové léky. Snaží se totiž o maximální nezávislost na systému. Upřednostňují proto nejen vlastnoručně vyrobené šaty, ale také vlastní léčivé prostředky. Zajímavé je, že se jim vysoká nemocnost skutečně vyhýbá.

Důvodem může být jednak to, že neholdují alkoholu, nikotinu, drogám ani průmyslově zpracovaným potravinám, ale také to, že k léčbě používají čistě přírodní prostředky, jejichž recepty si předávají z generace na generaci. Některé z těchto dlouhodobě prověřených léků se nyní dostávají i do západních kultur.

5 úžasných účinků česneku na zdraví, které vás přesvědčí jíst ho pravidelně

Starodávný amišský recept

Jedním ze základních surovin tohoto receptu je česnek, který jsme na vysoký krevní tlak i cholesterol doporučovali na JakZdravě již několikrát. Nutriční specialistka Marie Lorraine Johnson MS dodává, že kromě pozitivního vlivu na cholesterol a tlak česnek podporuje i správnou činnost mozku a zlepšuje funkci imunitního systému. Má pozitivní účinky i na kosti a vnitřní orgány.

med a česnek iZdroj fotografie: Depositphotos
Med, česnek i citron prokazatelně snižují krevní tlak

Další důležitou složkou je jablečný ocet, který jsme na JakZdravě zmiňovali jednak v souvislosti s hubnutím, ale i s léčbou mnoha neduhů. Používá se k léčbě bradavic, ekzémů, plísní a dalších kožních problémů, ale i k léčbě vysokého cholesterolu či krevního tlaku. V receptu najdete také typické přírodní léky na běžná onemocnění a posílení imunity – zázvor, citron a med. Z konzumace všech těchto potravin plyne obrovské množství výhod. 

jablečný ocet v nádobě a jeho účinky na zdraví

Jablečný ocet není žádná obyčejná surovina, dokáže řešit hned několik zdravotních problémů

Lékaři z WebMD připomínají, že například citrony podporují nejen imunitu, ale i zdraví srdce a cév, protože snižují krevní tlak. Mimo to působí preventivně i proti diabetu a některým druhům rakoviny. To, co mají veškeré ingredience společného, je tedy pozitivní vliv na imunitu a zdraví cév. Tento lék tak podpoří váš imunitní systém a sníží vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak.

Příprava a použití

Nastrouhejte cca 3 cm kořene zázvoru a prolisujte 1 stroužek česneku. Přidejte polévkovou lžíci čerstvě vymačkané citronové šťávy, lžíci jablečného octa a lžičku medu. Vše řádně promíchejte a odložte na 3 až 5 dnů do lednice. Poté konzumujte 1 polévkovou lžíci této směsi před snídaní a večeří. Již po týdnu užívání by se měl krevní tlak i hladina cholesterolu v krvi výrazně snížit. Tento starodávný amišský recept posílí i váš imunitní systém a zlepší celkový zdravotní stav.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto receptem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články