Zázračný olej za pár korun: Léčí psoriázu, ekzémy, lupy, nachlazení, akné a mnoho dalších nemocí

Tea tree olej se někdy označuje také jako čajovníkový olej. Nejznámější je v Austrálii, odkud pochází a kde se posledních sto let hojně používá pro léčbu různých neduhů.

Tea tree olej ve skleněné lahvičce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na vyrážky, akné i další kožní problémy může pomoci jako první pomoc tea tree olej. Tea tree olej působí proti virům, bakteriím a plísním, má přírodní antiseptické a protizánětlivé účinky, takže by vám doma rozhodně neměl chybět. Hodí se i pro ošetření po bodnutí hmyzem, ale léčí mnoho dalších stavů.

Co se dá léčit pomocí tea tree oleje?

Jakékoli bakteriální infekce, vyrážky a akné můžete léčit pomocí tea tree oleje. Někomu může pomáhat na psoriázu a suchou kůži. Ošetřit se s ním dají vředy, popáleniny a pupínky po štípnutí hmyzem. Jak uvádí web Healthline, použití tea tree oleje je mnohem širší. Dokáže ulevit při bolesti ucha, používá se k inhalaci při infekcích dýchacích cest a chřipce, léčí houbové infekce, a dokonce vám jeho malé množství dokáže zlepšit dech.

Účinky tea tree oleje

Při pravidelném používání tea tree oleje na vlasy zabráníte jejich nadměrnému vypadávání, podpoříte jejich růst a zbavíte se lupů, vší i jejich hnid. Na kůži se hodí tea tree olej pro ošetřování akné, ekzému, svrabu a dalších virových a plísňových onemocnění kůže. Pomáhá také při odstraňování bradavic, jak uvádí také web MedicalNewsToday. O drobných poraněních a léčbě nachlazení jsme se zmiňovali již výše.

Recepty z tea tree oleje

Pro podporu růstu vlasů

Tea tree olej zřeďte s jiným olejem (kokosový, mandlový, olivový, apod.) v poměru 2:8. Nanášejte na pokožku hlavy, nechte působit a poté opláchněte. Naše redakce dříve také psala o pozitivních účincích aloe vera na vlasy.

Tea tree olej proti vším

Tento problém se týká hlavně dětí. Přimíchejte 8 kapek tea tree oleje do šamponu a umyjte dítěti vlasy. Pořádně šampon vmasírujte do pokožky hlavy. Opakujte kúru ještě jednou. Nebo můžete nakapat dvě kapky oleje rovnou do vlasů a poté umýt šamponem. Podpořit hubení vší můžete také tím, že si namočíte hřeben do směsi vody a tea tree oleje a budete rozčesávat vlásky.

Tea tree olej v malém hrnečku s kapátkem iZdroj fotografie: Freepik
Tea tree olej se nejlépe aplikuje kapátkem.

Tea tree proti svědění a zánětu

Zřeďte si tea tree olej s mandlovým olejem v poměru 10:1. Touto směsí promasírujte pokožku hlavy. Puchýřky a zanícená místa ve vlasech by měla přestat svědit. Nakonec umyjte jemným šamponem. V případě lupů přidejte do 100 ml šamponu 5 ml tea tree oleje a používejte k mytí vlasů.

Tea tree na akné a bradavice

Pro ošetření obličeje s akné přimíchejte do čisté vody pár kapek tea tree oleje a omyjte si obličej. Pro odstranění bradavic aplikujte olej přímo na postižené místo, ale nezapomeňte ho napřed zředit 1:1 s vodou. Po aplikaci přelepte rychloobvazem. Stejné ředění jako na bradavice používejte i na opary. Na bradavice pomáhá také vlaštovičník, jak jsme již dříve na JakZdravě psali.

Pomeranč a písmeno C na oranžovém pozadí

Kožní problémy, špatně hojící se rány, bolest kostí: Možná jde o nedostatek vitamínu C

Tea tree olej a bolest ucha

Smíchejte 1 polévkovou lžíce olivového oleje s 5-10 kapkami tea tree oleje. Kapátkem nakapejte do ucha 2-3 kapky. Takto postupujte 2x denně (jednou z toho před spaním).

Jak používáte tea tree olej vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články