Čaj z nebes: Není divu, že ho každá žena označuje za zázrak

Pravidelná konzumace tohoto čaje podpoří váš imunitní systém a ochrání vás před mnoha nemocemi. Jeho příprava je přitom velmi snadná.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Petrželka je oblíbená bylinka, kterou většina lidí používá při přípravě různých pokrmů. Mnozí si však neuvědomují, že se také jedná o velmi účinné přírodní léčivo, které nabízí nespočet zdravotních přínosů pro zdraví těla a dokáže ochránit organismus před nebezpečnými onemocněními. Abyste z ní mohli vytěžit maximální účinek, stačí ji podle lékařky Maria Zamarripa konzumovat ve formě lahodného čaje, který si připravíte již během pár minut. Jeho přidání do každodenního jídelníčku poté posune vaše zdraví na novou úroveň. 

Petržel a lidské zdraví 

Petržel je jednou z nejznámějších a nejčastěji používaných bylinek při vaření a zdobení různých potravin. Mnoho lidí však neví, že kromě skvělé chuti nabízí také řadu benefitů pro lidské zdraví, a to zejména co se týče podpory metabolismu, detoxikace těla a posílení obranyschopnosti imunitního systému. Kromě toho je její pravidelná konzumace spojována s úbytkem nahromaděných kilogramů, zbavuje tělo přebytečných tekutin a dodá vám dostatek vitamínu C, vitamínu K, vápníku, železa a také draslíku. 

Abyste vytěžili z petrželky maximální účinek, je dobré konzumovat ji ve formě účinného nálevu. Horký nápoj navíc podporuje uvolnění svalů, funkci trávicího traktu a odstraňuje z těla přebytečné toxiny a bakterie, které by jinak mohly vést k poškození organismu a rozvoji nepříjemných onemocnění. Jak ovšem varuje sever WebMD, není dobré to s konzumací této bylinky ani čaje s jejím obsahem přehánět, neboť by mohla vést ke kontraindikacím. Každý den proto vypijte maximálně jeden litr. 

Byliny na „ženské problémy“: Oregano, petržel, heřmánek a další jsou dobré pro prevenci i jako podpůrná léčba

Příprava léčivého nápoje 

Příprava léčivého nápoje je přitom velmi jednoduchá. Budete potřebovat akorát 1 litr vody a 5 polévkových lžic nasekané petrželky. Jakmile budete mít ingredience připravené, bylinku vhoďte do vroucí vody, vypněte oheň a hrnec zakryjte. Nechte jej pak alespoň 30 minut odstát a nakonec přeceďte (nikdy však kovovým sítkem). Výsledný nápoj bude mít trochu nahořklou chuť. Tu vám však pomůže zmírnit několik kapek citrónové, pomerančové nebo grapefruitové šťávy. Přípravek poté pijte kdykoli během dne, avšak vždy s mírou. 

Babička s čajem iZdroj fotografie: Freepik
Petrželový čaj nabízí řadu zdravotních přínosů

Obzvláště dobře se pravidelná konzumace tohoto nápoje osvědčila při problémech s ledvinami. Ty podporuje díky obsaženým flavonoidům a chrání je před hromaděním solí a dalších látek, což by v opačném případě mohlo vést k tvorbě ledvinových kamenů. Tento párový orgán také potřebuje ke své správné funkci hodně vody, kterou díky konzumaci petrželové směsi výborně doplníte (nezapomínejte však pít dostatek dalších tekutin během dne). Ale s vodou to nepřežeňte, na webu JakZdravě jsme už psali o možných dopadech přílišné hydratace.

Bolest při močení a nevolnost: Možná jde o ledvinové kameny

Petržel jako přírodní diuretikum 

Petrželový čaj je velmi účinným diuretikem, které zbavuje tělo přebytečných tekutin a očišťuje lymfatický systém. Pokud se tedy často potýkáte s otoky nebo vás trápí nahromaděné tuky, pak se rozhodně zaměřte na pravidelnou konzumaci tohoto skvělého nápoje. Abyste posílili jeho účinek, můžete k němu přidat také okurku, která se k němu skvěle hodí a dodá mu další účinné sloučeniny. Výborně pak podporuje zdraví i citronová šťáva, která je účinným dezinfekčním prostředkem a podporuje chod celého organismu. 

Jak se petrželový čaj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články