Lidová léčivá surovina: Jde o spalovač tuků, který chrání cévní systém a čistí i játra

Ne každý je příznivcem aromatického česneku. Jeho síla nespočívá jen ve vůni, ale hlavně v účincích na lidské zdraví. Ty se využívají odnepaměti a není se vůbec čemu divit.

Česnekové paličky a stroužky na stole i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Česnek je nejlepším přítelem člověka už stovky let. Lidová medicína ho doporučuje pro léčbu mnoha onemocnění a pro podporu imunity je to ta nejlepší surovina, kterou si lze představit. Navíc není drahý, a pokud máte zahrádku, můžete si ho vypěstovat sami. Jeho účinky na lidské zdraví jsou skutečně pozoruhodné.

Účinky česneku na zdraví

Česnek se hodí pro každého. Jeho konzumace dokáže snižovat vysoký tlak, snižovat vysoký cholesterol a, protože je to silný antioxidant, dokáže také chránit tělo před oxidačním stresem. Podle webu Healthline má česnek antibakteriální a protiplísňové účinky. Obsahuje velké množství vitamínu C, železo a selen. Podporuje imunitní systém a doporučuje se proti nadměrnému padání vlasů. Česnekový čaj zase pomáhá podporovat hubnutí. Pro preventivní účely je vhodné jíst ho pravidelně, jak upozorňuje web MedicalNewsToday.

Lidské ruce držící hrst česnekových paliček iZdroj fotografie: Freepik
Česnek je pro zdraví hotový poklad – zabíjí bakterie a podporuje imunitu

Kdy se česnek nedoporučuje

Pokud máte citlivý žaludek, nejezte česnek ve velkém množství. Možná bude lepší zvážit konzumaci česnekových tobolek, které se prodávají jako doplněk stravy. I česnekem se dá předávkovat, tak si dejte pozor, abyste nejedli více než tři stroužky denně. O tom, kdy se česnek nedoporučuje, psala naše redakce již dříve.

Česnekový domácí sirup je proti bakteriím a virům násobně účinnější než antibiotika. Prarodiče věděli, jak ho efektivně dávkovat

Kdy se obrátit na česnek

Česnek si dejte kdykoli cítíte, že je potřeba posílit imunitu. Můžete ho použít i při nachlazení pro rychlejší uzdravení, při detoxikaci organismu nebo pro očistu jater. Lidová medicína má dokonce pro česnek spoustu méně tradičních využití. Na JakZdravě jsme dokonce psali o tom, co se stane, když si strčíte stroužek česneku do ucha.

Na jaké nemoci používáte česnek vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články