Máte deprese a nemůžete spát? Uvařte si banán a budete spát jako miminko

Banány mají ohromný zdravotní potenciál. Pomohou vám usnout a vypořádat se s psychickou nepohodou, kterou nedostatek spánku jen prohlubuje.

Banán bez slupky nakrájený na kolečka i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mnoho lidí má dnes problémy se spánkem. Nejčastěji jde o problémy usnout a spát v kuse bez buzení. Když se s tím svěří lékaři, pravděpodobně jim doporučí léky na spaní. Ty mají ale mnoho vedlejších účinků a nesednou každému. Proto je lepší napřed vyzkoušet přírodní metody a léky si nechat jako poslední možnost.

Banán vám pomůže usnout

Z banánu se dá vyrobit čaj, který vám pomůže usnout. Stačí ho jen vypít před spaním a měli byste se příjemně uvolnit. Příprava je snadná. Banán v sobě obsahuje hodně antioxidantů a vlákniny, jak píše web Healthline, takže prospěje vašemu zdraví a ještě se po něm budete cítit plnější. To znamená, že vás nebude moci ani vzbudit pocit hladu. WebMD dodává, že banány pomáhají zlepšovat trávení a pomohou ulevit od bolesti žaludku. Naše redakce dříve psala, že rozmačkaný banán pomáhá také na popraskané paty.

Recept na banánový čaj

Co budete potřebovat?

  •  1 litr vody,
  • 1 banán
  • a špetku skořice.
Banán ve slupce na kolečka iZdroj fotografie: Pixabay
Pokud máte bio banán, který nebyl chemicky ošetřen, můžete na něm nechat slupku.

Postup přípravy receptu:

  1. Uřízněte oba konce banánu a nakrájejte ho na kolečka.
  2. Sundejte slupky.
  3. Banán i slupku vložte do hrnce s vodou. Ovšem pouze v případě, že máte bio banán. V opačném případě slupky vyhoďte, byly chemicky ošetřeny.
  4. Přiveďte vodu k varu a vařte 10 minut.
  5. Nyní sceďte tekutinu a přidejte špetku skořice.
  6. Vypijte čaj a banán snězte také. Účinek by se měl rychle dostavit.

9 zajímavostí o banánech, které v reklamách nenajdete. Jejich síla sahá od prevence rakoviny, infarktu až po zažívací potíže a křeče

Nedostatek spánku nepodceňujte

Spánek je pro tělo nepostradatelný, během něj dochází k regeneraci celého organismu. Dokonce se během něj urychlují procesy hojení. Dostatek spánku má pozitivní vliv na psychickou pohodu. Pokud byste měli spánku nedostatek dlouhodobě, zvyšuje se riziko hypertenze, deprese, slabosti a dalších onemocnění. Také se vám zhorší imunita a vy budete náchylnější i k obyčejnému nachlazení. Další nepříjemnosti, které s vámi nedostatek spánku udělá, jsme popsali již dříve na JakZdravě.

Jak řešíte problémy se spaním vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články