Přírodní lék na žaludek. Jeden šálek denně a už se nikdy nestane, že by vás bolelo břicho

Šálek čaje je pro většinu lidí potěšením. Díky tomuto receptu si připravíte výborný čaj, který vám zaručí klidný žaludek, ale pomůže i se zánětem močových cest.

Brusinky jako lék z přírody i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Příroda je expertem na léčbu spousty problémů. Mezi zázračné přírodní léky lze rozhodně zařadit i brusinky. Když je však řeč o brusinkách, je rozdíl, zda se jedná o brusnici brusinku, která roste v Evropě, nebo o klikvu velkoplodou, jež pochází z Ameriky. Klikva dorůstá podstatně větší velikosti než evropská varianta. Ta má i menší plody, jejichž chuť je trpčí. Často bývají tyto druhy zaměňovány, ale ani to nevadí. Co se zdravotních účinků týká, oba druhy fungují velice podobně. Jsou užitečné při zánětech močových cest, bolestech břicha, ale také posilují imunitu.

Brusinky nejen do svíčkové

V České republice jsou brusinky spojovány především se svíčkovou. Ale jedná se o křovinatou rostlinu typickou červenými plody, které skýtají mnoho zdravotních přínosů. Obsahují celou řadu látek, jež tělu prospívají. Například je řeč o vitamínu C, E, A a také o minerálech, antioxidantech či vláknině. Třešničkou na dortu jsou látky zvané proanthokyanidiny, díky kterým se bakterie nedokáží přichytit, a tudíž jsou z těla vylučovány.

Sušené vs. čerstvé brusinky či brusinkový čaj

Pravdou je, že čerstvé brusinky jsou bez jakéhokoliv zásahu. Tudíž jsou bez chemie i bez případných škodlivých látek či úprav. Ale i sušené brusinky velice dobře plní všechny funkce jako ty čerstvé. A právě proto je možné je využít stejně a jejich účinky budou shodné. O výjimku se nejedná ani v přípravě čaje, a ačkoliv vás to možná překvapí, lze si připravit báječný čaj i z lehčeji dostupných sušených brusinek.

sušené či čerstvé brusinky iZdroj fotografie: Depositphotos
Brusinky podpoří zdraví, ať jsou čerstvé, sušené, nebo si z nich připravíte čaj

Lék v podobě brusinkového čaje

Pro přípravu budete potřebovat 2 polévkové lžíce sušených brusinek, které by měly splňovat bio kvalitu, aby bylo vyloučeno použití nežádoucích postupů či látek. Dále stačí už jen 250 ml vody a případně lžička medu pro lepší chuť. Do hrnce vložte brusinky, zalijte je vodou a přiveďte k varu. Nechte směs vařit po dobu 5 minut. Poté stáhněte z ohně a nechte 15 minut odstát. Směs přeceďte a po mírném vychladnutí vypijte. Dopřejte si tento čaj dvakrát denně.

Zdravotní přínosy brusinkového čaje

Brusinky i tento čaj pomohou při zánětech močových cest, stejně tak i při infekcích žaludku. Pití čaje je také vhodnou prevencí před vznikem ledvinových kamenů i srdečních onemocnění. Kromě toho dojde k posílení vaší imunity, navíc tento čaj je nápomocný i při redukci hmotnosti. Ženy ocení tento domácí lék i při potížích s nepravidelnou menstruací či při bolestech břicha. Ovšem vyzkoušet ho můžete i při běžné rýmě či nachlazení. Určitě nebudete litovat.

Jak si nejraději brusinky vychutnáváte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články