Máte problémy se střevy? Babiččina směs ze 2 ingrediencí pomůže už za 5 minut

Švestky patří mezi jedno z nejzdravějších druhů ovoce. Kromě vitamínů a minerálů obsahuje také tolik potřebnou zdravou vlákninu, která vyřeší hned několik problémů.

Čerstvé švestky s krůpějemi rosy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Problémy se střevy se dají vyřešit pomocí lidových léků. Stačí vědět, po jakých potravinách sáhnout. Představíme vám nápoj, který z vašich střev odstraní všechny škodlivé látky a uleví vám od trávicích potíží. Stačí k tomu obyčejná voda a švestky.

Voda a švestky – ve střevech hezky

Sušené švestky jsou nezanedbatelným zdrojem vlákniny a sorbitolu, jak dokládá i web Healthline. Sorbitol je přírodní sladidlo, které má projímavé účinky. Díky tomu se švestky ve střevech chovají jako kartáč, který vyčistí trávicí trakt od všech zbytků a škodlivých látek.

Recept na nápoj pro očistu střev

Co budete potřebovat?

  • Několik švestek (6-7)
  • a 250 ml horké vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Připravte si švestky do nádoby.
  2. Zalijte ovoce horkou vodou.
  3. Nechte několik hodin stát, dokud švestky nezměknou.
  4. Jakmile budou švestky měkké, rozmixujte a můžete užívat.
Sušené švestky na lžíci iZdroj fotografie: Freepik
Sušené i čerstvé švestky jsou ohromným přínosem pro vaše zdraví.

Pravidelné pití této směsi slibuje správnou činnost střev, prevenci zácpy a podporu střevní mikroflóry a mikrofauny. Pokud zrovna netrpíte akutními střevními problémy, můžete pro zlepšení funkce střev jíst samotné sušené švestky. I to pomáhá. Hledáte-li ale další přírodní způsoby, jak se vypořádat se zácpou, na JakZdravě jsme v tomto ohledu již radili.

Švestková šťáva pomůže při zácpě i při hubnutí

Další výhody konzumace švestek

Švestky jsou úžasně zdravé ovoce. Obsahují vitamíny A, B, C a K, z minerálů jsou bohaté na vápník, železo, hořčík, draslík a mangan. Známé jsou hlavně pro velký obsah vlákniny, která kromě střevních potíží pomáhá při snižování hladiny cholesterolu a v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Pomáhají také zpevňovat kosti, jak naše redakce psala již dříve. Sušené dokonce obsahují sloučeniny, které mohou ochránit tělo před vznikem rakoviny, jak se dopátrala i redakce webu WebMD.

Jak často jíte švestky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články