Dejte sbohem stařeckým skvrnám, stačí použít jen cibuli

Pokud vás trápí stařecké skvrny, nemusíte nutně používat komerční prostředky plné chemie. Skvěle vám dokáže pomoci kombinace cibule a jablečného octa.

i Zdroj fotografie: Robert Loescher / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Stařecké skvrny jsou nepříjemným kožním problémem, se kterým se potýká většina lidí v pokročilém věku. Pokud trápí i vás, nemusíte však nutně podstupovat invazivní operace nebo užívat komerční výrobky, které jsou navíc drahé a často nefungují přesně tak, jak by měly. Mnohem lépe vám totiž dokáže pomoci i něco tak obyčejného, jako je cibule. Ta podle lékařky Amy Richter nabízí nespočet zdravotních přínosů a velmi pozitivně regeneruje pokožku, přičemž ji pomáhá čistit. Ještě lépe působí v kombinaci s jablečným octem. 

Stařecké skvrny a lidské zdraví 

Pokud se na vašem obličeji nebo na jiných částech těla objevily stařecké skvrny, pak máte na výběr několik možností, co s nimi dělat. Můžete je buď odstranit pomocí operace, která se však může vyšplhat do vysokých částek a být velmi bolestivá, či používat komerční výrobky pro jejich odstranění – ty však taktéž mohou stát plno peněz, a navíc nemusí vždy fungovat tak, jak by měly. Nejlepší možností je proto použití správných přírodních prostředků, neboť ty díky svým složkám působí velmi efektivně, rychle a bez jakýchkoli kontraindikací. 

5 lékaři schválených způsobů, jak se zbavit hyperpigmentace. Sluneční skvrny, jizvy po akné či stařecké skvrny zmizí jednou provždy

Pozor byste si měli dávat také na typické faktory, které zvyšují riziko vzniku stařeckých skvrn, jako je zejména časté vystavování se slunečnímu záření. To totiž může způsobovat akumulaci melaninu v kůži, což vede ke snadnějšímu tmavnutí některých částí pokožky. Dále mohou stát za jejich vznikem také hormonální změny, genetické predispozice, samozřejmě i samotné stárnutí pokožky, a také environmentální problémy, jako je zejména život v nadmíru znečištěných oblastech nebo pravidelné vystavování se chemikáliím (například v práci).  

Pomůže vám směs cibule a jablečného octa 

Ačkoli existuje mnoho komerčních přípravků, které vám dokáží pomoci s odstraněním stařeckých skvrn, mnohem lépe se osvědčila kombinace cibule a jablečného octa. Obě ingredience mají podle webu Healthline velmi pozitivní přínosy pro lidskou pokožku a jejich pravidelné nanášení na postižená místa je dokáže skvrny rychle odstranit. Stačí si tedy vyhradit pár minut a veškeré nevzhledné známky mohou být brzy pryč. Budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 ks cibule
  • ½ šálku organického jablečného octa
Jablečný ocet vedle rozkrojeného jablka iZdroj fotografie: Unsplash
Jablečný ocet v kombinaci s cibulí účinně odstraňuje stařecké skvrny

Jakmile získáte potřebné ingredience, očistěte nejprve cibuli a nakrájejte ji na menší kousky. Ty poté vložte do kuchyňského robota, přidejte jablečný ocet a ingredience pořádně rozmixujte. Získanou směs nakonec stačí přecedit a přelít do vhodné nádoby. Aby byl proces léčby co nejefektivnější, nanášejte ji pomocí vatového tamponu na všechny stařecké skvrny, a to nejlépe 2 až 4krát denně, dokud nezmizí. Přibližně po jednom měsíci byste si měli všimnout, jak se vaše pleť nebo jiná část těla zlepšuje a nevzhledné známky mizí.

Jak na stařecké skvrny domácí léčbou: Od krémů až po lidové finty

Ingredience můžete také jíst 

Cibule i jablečný ocet nabízí řadu dalších zdravotních přínosů, a to zejména pokud je přidáte o svého pravidelného jídelníčku. V takovém případě podpoří váš trávicí trakt, činnost imunitního systému, a také krevní oběh, čímž rovněž sníží riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Mimo jiné pak také čistí organismus od nahromaděných toxinů, což je další skvělá vlastnost. Na webu JakZdravě jsme nedávno psali o tom, jak si dokáže obyčejný jablečný ocet poradit s nepříjemnými bradavicemi

Jak se tato účinná přírodní směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články