Geniální trik na zničení tuku v bocích: Jen 5 minut času a je rázem pryč

Hubnutí může být někdy oříšek. Chce to jednoduché cviky s velkým efektem, jako jsou právě ty, které vám představíme v tomto článku. Nezaberou ani moc času.

Žena měřící si obvod pasu metrem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Toužíte po štíhlých bocích, plochém bříšku a zádech, která nebolí? Pak budete muset začít cvičit. Úprava stravy by měla být samozřejmostí. Cvičte každý den, nebo aspoň každý druhý den, jinak nebude mít cvičení patřičný efekt na vaše tělo. Fyzická aktivita by se měla vykonávat každý den, abyste se udrželi v dobré kondici.

Cvičení s lahvemi

Připravte si podložku a dvě plastové láhve plné vody. Lehněte si na břicho a uchopte lahve s vodou. Nyní nadzvedněte horní část těla, natáhněte ruce s lahvemi a veďte je k tělu. Přibližujte k sobě lopatky, zase ruce natahujte před sebe a takto pořád opakujte, jak doporučuje web ŽenskéRady.

Ruce vzad

Zůstaňte ležet na břiše, lahve odložte. Nyní dejte ruce za záda a spojte je nad hýžděmi. Prohněte se mírně v zádech tak, aby se horní část těla nadzvedla z podložky, ale neprohýbejte se do luku. Záda byste měli držet co nejvíce rovně. Nyní nadzvedněte do výšky ještě natažené nohy. V této poloze setrvejte. Nezapomeňte upravit jídelníček, aby se vám snáze hublo. Na JakZdravě jsme psali, že skvělým pomocníkem může být při hubnutí tvaroh.

Prsa na suchu

Zůstaňte na břiše s horní částí těla nadzvednutou. Nyní dělejte plynulé pohyby rukama, jako kdybyste plavali prsa. Opět dbejte na přibližování lopatek a rovná záda. Poté nechte odpočinout ruce před sebou, nadzvedněte nohy a třepejte s nimi nad zemí, jako kdybyste chtěli cákat. Chvilku si odpočiňte a oba cviky spojte dohromady.

Žena cvičící v přírodě protahovací cvik iZdroj fotografie: Freepik
Protáhněte se a zacvičte si. Budete se divit, jak rychle půjdou kila dolů.

Zvedání noha + ruka

Zůstaňte na břiše. Natáhněte ruce před sebe, nohy jsou taktéž natažené. Hlava je zdvižená, záda a ramena rovná. Nyní zvedněte pravou nohu a levou ruku nad zem, chvíli držte a pak položte. Opakujte s levou nohou a pravou rukou. Takto střídejte.

5 škodlivých večerních návyků, kvůli kterým tělo nemá šanci nastartovat hubnutí

Opačná kolébka

Ležte na břiše. Ohněte kolena a ruce dejte dozadu tak, abyste si chytili nohy za kotníky. Nyní se protahujte, ale nezaklánějte hlavu víc, než je nutné. Takto se protáhněte a uvolněte. Odpočiňte si a těšte se z dobře odvedeného cvičení. Pokud vám není něco jasné, podívejte se na video níže. A jestli jste líní, zkuste cvičení bez pohybu, o kterém psala naše redakce dříve.

Jak často cvičíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články