Lékařka prozradila, jak zhubla 45 kilogramů: Stačilo se řídit 4 jednoduchými pravidly

Celostní medicína říká, že v těle všechno souvisí se vším a vzájemně se ovlivňuje. Tak je potřeba přistupovat i k hubnutí. Nestačí jen držet nějakou dietu, klíčem je změnit přístup.

Radující se mladá žena ukazující na metr kolem pasu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Drtivá většina diet souvisí s úpravou stravy a pohybovým plánem. V některých případech se stačí na své problémy podívat jiným pohledem a přistoupit ke svému zdraví holisticky. Co to znamená? To znamená, že si musíte uvědomit, že všechno, co během dne děláte, nějakým způsobem ovlivňuje vaši pohodu a vaše zdraví. Není možné zaměřit se na slepou honbu za shozenými kily, je potřeba kapku změnit myšlení.

1. Změňte způsob myšlení

Nejprve se musíte smířit s tím, že dosáhnout zlepšení nějakou dobu potrvá. Do této situace jste se také nedostali ze dne na den. Rychlé hubnutí by vám navíc mohlo uškodit, jak upozorňuje i web Healthline. Zamyslete se nad tím. Zhubnout by neměla být vaše priorita. Hlavním cílem je cítit se lépe, zdravěji a energičtěji. Změna životního stylu je cesta, která nikdy nekončí, ale začíná tím hlavním prvním krokem. Ten musíte učinit co nejdříve.

2. Snižte stres

O tom, jak je stres škodlivý na zdraví, slýcháme dnes a denně. A dnes a denně si jím procházíme. Přitom odbourat stres je klíčem k tomu, aby se váš život vrátil do normálu, včetně vaší váhy. Oddávejte se pravidelně meditaci, cvičte jógu, snažte se zůstat klidní, jak nejvíc to jde. Zbytečně se nerozčilujte. Ke každému dni přistupujte klidně, postarejte se nejprve o sebe a najděte si čas na přemýšlení a vydechnutí během dne. Chcete-li začít s jógou, naše redakce JakZdravě pro vás připravila několik cviků pro začátečníky.

Žena meditující v práci za stolem u počítače iZdroj fotografie: Freepik
Najít si chvilku pro odpočinek by měla být vaše povinnost

3. Všechno, co uděláte, vás ovlivní

Pocit, že děláte něco důležitého nebo úžasného, přináší ohromnou energii a chuť do života. Uvědomte si, že všechno, co děláte, vás přímo ovlivňuje. Rozhodujte se vědomě, jak naložíte se svým dnem, co budete jíst a jestli vyrazíte na procházku nebo se rozvalíte na gauči s pytlíkem brambůrek. Vaše rozhodnutí se projeví na vašem vzhledu, zdraví i duševní pohodě.

4. Změňte své návyky

Nevymlouvejte se, že nemáte čas na zdravou výživu nebo relaxaci. Čas k mytí nebo čištění zubů si také najdete, prostě musíte, přes to vlak nejede. Přistupte tak i k dalším důležitým oblastem pro vaše zdraví, třeba právě ke zdravé stravě a pravidelnému spánku. Web MedicalNewsToday potvrdil, že dostatek pravidelného spánku a odpočinku pomáhá s hubnutím.

6 nejčastějších důvodů, proč tělo bojkotuje hubnutí. Chyba může být banální a její odstranění snadné

Čas pro sebe nebo pro odpočinek není žádná odměna, prostě je to stejný závazek k vašemu zdraví jako čištění zubů. Zavedete-li zdravé návyky, brzy uvidíte ve svém životě změny. Jak si jednoduše osvojit zdravé návyky psala naše redakce již v dřívějším článku.

Který zdravý návyk byste chtěli přidat do svého života vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články