Nejrychlejší metoda čištění krve: Jen 1 obyčejná surovina za pár korun

Lidské tělo je přirozeně zařízeno na odstraňování toxinů a dalších nežádoucích látek, je však dobré jej v jeho úsilí podpořit. Zvlášť když je to tak snadné.

čištění krve i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Krev přenáší kyslík, živiny, hormony a další důležité látky po těle a zároveň pomáhá odvádět odpadní látky z buněk pryč. Ty jsou pak vylučovány potem či močí a zdravé tělo je v tomto ohledu extrémně efektivní. Bohužel je však vystaveno mnohem většímu množství toxinů než před lety, proto je občas zapotřebí jej v jeho činnosti cíleně podpořit. Existuje velké množství potravin a bylinek, které čištění krve napomáhají. Dnes si představíme pravděpodobně tu nejjednodušší z nich. 

Jděte na čištění krve jednoduše

Některé metody přirozeného čištění krve jsme si již na JakZdravě popisovali. Jisté potraviny totiž obsahují cenné sloučeniny, které zbavují tělo toxinů a krev pročišťují. Tyto suroviny můžete míchat a vyrábět z nich rozličné směsi na čištění krve nebo je používat samotné. 

Z potravin, které zvládnou krev čistit samotné, patří například zelí nebo slunečnicová semínka, která (na rozdíl od mnoha jiných prospěšných potravin) můžete nosit všude s sebou a uzobávat je během dne. Vhodné je podpořit účinnost potravin také dostatečným množstvím vody a v ideálním případě i pohybem.

Úžasná síla vody ze slunečnicových semínek: Čistí tlusté střevo, uvolňuje krevní cévy a zkrášluje pokožku

Slunečnicová semínka mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém

O výhodách konzumace slunečnicových semínek jsme se na JakZdravě opakovaně zmiňovali. Jsou velmi bohatá na vitaminy B1 a E, zmírňují záněty, zlepšují zdraví očí, vlasů, svalů i kost a pomáhají předcházet i rakovině. Jak navíc zdůrazňují odborníci z WebMD, mají velmi pozitivní vliv i na stav oběhové soustavy. Stimulují totiž krevní oběh, snižují hladinu cholesterolu i krevní tlak. Prospívají tak nejen krvi a cévám, ale i samotnému srdci.

slunečnicová semínka v misce iZdroj fotografie: Depositphotos
Slunečnicová semínka mají množství výhod

Slunečnicová semínka mají ohromné množství dalších výhod

Jak jsme již na JakZdravě zmiňovali, slunečnicová semínka vás mohou podpořit ve snaze zhubnout přebytečná kila, protože podporují metabolické procesy. Mají však mnoho dalších předností. Dr Prachi Garg vyzdvihuje, kromě již zmíněných benefitů, zejména následující výhody pravidelné konzumace slunečnicových semínek:

  • Podporují imunitu: Díky vysokému obsahu vitaminu E, zinku a selenu dokáží slunečnicová semínka zlepšit obranyschopnost organismu před záněty, alergiemi a útočícími patogeny.
  • Pomáhají v boji s cukrovkou: Slunečnicová semínka jsou užitečná při léčbě diabetu 2. typu, protože snižují hladinu cukru v krvi.
  • Posilují mozek: Slunečnicová semínka obsahují vitamin B6, který zlepšuje koncentraci a paměť. Mají pozitivní vliv i na vaše emoční rozpoložení, protože uvolňují v těle serotonin a noradrenalin, čímž zlepšují náladu.
  • Nabíjí energií: Slunečnicová semínka jsou  také dobrým zdrojem vitaminu B1 (thiaminu), který pomáhá rozkládat makroživiny z potravy na využitelnou energii. 
  • Podávají pomocnou ruku při anémii: Vzhledem k tomu, že jsou slunečnicová semínka dobrým zdrojem železa, jejich pravidelná konzumace pomáhá anémii předcházet.
  • Detoxikují organismus: Slunečnicová semínka mají silný antibakteriální účinek, pomáhají účinně odstraňovat bakterie a další choroboplodné zárodky z buněk a toxiny z celého těla.

5 domácích nápojů, které čistí tepny a zlepšují krevní oběh: Udělejte něco pro své tělo a užijte si chuť melounu či rozmarýnu

Jak použít slunečnicová semínka k čištění krve

Kromě samotné konzumace slunečnicových semínek jako takových můžete vyzkušet také následující recept. Přiveďte k varu 500 ml vody a přidejte do ní 1 šálek loupaných, nesolených, syrových slunečnicových semínek. Nechte krátce projít varem, odstavte, přikryjte pokličkou a nechte 2 hodiny odstát. Občas semínka promíchejte a po 2 hodinách sceďte. Vzniklou vodu uložte do chladničky a každé ráno vypijte ještě před snídaní jednu sklenici této slunečnicové vody. Kúru držte 7 dní.

Co se na čištění krve osvědčilo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články