Nikdy nechoďte do postele, pokud neuděláte tuto důležitou věc. Kdo zapomene, čekají ho velké problémy

Chodidla jsou celý den nejvíce zatěžována. Donesou vás, kam chcete, jsou pořád s vámi a hodně se nachodí. Zasluhují si péči, protože jsou mnohem důležitější, než myslíte.

Mladá dívka s polštářem a zdviženým prstem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jaké jsou vaše zvyky, než se uložíte do postele? Je to sklenice mléka, vyvětrání místnosti, klepání peřiny nebo zírání na televizi či mobil? Ať už jsou vaše rituály jakékoli, rozhodně byste k nim měli přidat masáž nohou, která prospívá celkovému zdraví. A když se ještě navíc na nohou polechtáte, třeba vám to zlepší náladu.

Účinky masáže nohou

Promasírování chodidel prospívá krevnímu oběhu. Podle webu Healthline zlepšuje masáž nohou sekreci mazových a potních žláz, zlepšuje látkovou výměnu a pomáhá zlepšovat tok lymfy. Navíc je to vhodná péče o kůži, která masáží získává pružnost a vypadá mnohem zdravěji.

Když se masírují svaly, podporuje se vylučování kyseliny močové a snižuje se riziko zánětů a křečí. Jestli vás bolí svaly, po masáži se bolest sníží. Ačkoli se jedná pouze o nohy, WebMD upozorňuje, že podle čínské medicíny jsou v chodidlech nervová zakončení, která jsou propojena se všemi vnitřními orgány. Takže masáž nohou pomáhá i pro trávení, zrak, sluch a další oblasti vašeho těla.

Masáž bosé nohy iZdroj fotografie: Freepik
Masáž nohou dokáže ozdravit celé tělo.

Jak na masáž?

Před spaním se pohodlně usaďte na postel a zahajte masáž chodidel. Použijte ruce. Vydržte takto masírovat své nohy 5-10 minut. Oběma poskytněte stejnou péči. Nebojte se občas přitlačit, bolavé svaly potřebují rozmasírovat. Takto to provozujte každý den, zvláště pokud vás trápí nějaká nemoc. Trápí-li vás ucpaný nos před spaním, zkuste masáž, o které jsme na JakZdravě již psali.

bolest krku

2 jednoduché cviky, které okamžitě uleví ztuhlému krku. Masáž prostředníčku pomůže „těžkým případům“

Další zajímavé masáže

Kromě masáže chodidel, kterou si pohodlně můžete provádět sami, jsou přínosné i celotělové masáže, které provádí odborník. Velmi dobrou vychytávkou, jak si promasírovat části těla, kam nedosáhnete, je použití tenisového míčku pro masáž. Psala o tom i naše redakce v článku staršího data.

Jak často si dopřejete masáž?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články