Břišní tuk nemá šanci, hravě si s ním poradí směs z pár ingrediencí

Břišní tuk je rozhodně víc než jen estetický problém. Nese s sebou značná zdravotní rizika, včetně rozvoje rakoviny, infarktu a cukrovky. Zbavte se ho co nejdříve.

břišní tuk i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Břišní tuk, známý také jako viscerální tuk, je tuk, který se hromadí v oblasti břicha a obklopuje vnitřní orgány, jako jsou játra, žaludek a střeva. Tento typ tuku je spojen s různými zdravotními riziky a je proto důležité se jej snažit zbavit nebo jeho množství alespoň zmírnit.

Břišní tuk s sebou nese množství rizik

Jak jsme již na JakZdravě několikrát zmiňovali, viscerální tuk s sebou nese hned několik zdravotních rizik. Patří mezi ně například:

  • Zvýšené riziko srdečních onemocnění: Břišní tuk produkuje látky nazývané cytokiny, které mohou zvyšovat zánět a způsobovat rezistenci na inzulín, což může vést k vysokému krevnímu tlaku, metabolickému syndromu a srdečním onemocněním.
  • Zvýšené riziko cukrovky typu 2: Viscerální tuk je spojen s inzulínovou rezistencí a vyššími hladinami glukózy v krvi, což může vést k rozvoji cukrovky 2. typu.
  • Zvýšené riziko metabolického syndromu: Břišní tuk je jedním z hlavních faktorů spojených s metabolickým syndromem.
  • Zvýšené riziko rakoviny: Studie naznačují spojení mezi viscerálním tukem a vyšším rizikem některých typů rakoviny, jako je rakovina prsu, rakovina tlustého střeva a rakovina slinivky břišní.
zdravý pohyb iZdroj fotografie: Pixabay
Pravidelný pohyb je pro hubnutí nezbytný

Jak se zbavit břišního tuku

Základem je samozřejmě zdravá strava a pravidelná fyzická aktivita. Na JakZdravě jsme vám již dříve doporučovali cviky přímo na břicho, vhodný je však jakýkoli pravidelný pohyb, jako je chůze, běh, plavání nebo jóga. Snažte se také omezit alkohol a snížit stres nebo se jej naučte lépe zvládat pomocí dechových cvičení či meditace. Důležitý je také dostatek spánku.

Směs na podporu spalování břišního tuku

Pomoci vám může tato jednoduchá směs. Obsahuje křen, který působí dle doktora Dany P. Baby, MD protizánětlivě, což je při hubnutí důležité. Chronický zánět totiž bývá jedním z faktorů přispívajících k nárůstu hmotnosti. A jak dodávají odborníci z DennisHorseRaddish, křen navíc přímo napomáhá hubnutí a zrychluje metabolismus. Na přípravu budete potřebovat:

  • 125 gramů čerstvého křenu
  • 4 citrony
  • 3 lžíce medu
  • 2 lžičky skořice
  • 2 cm zázvoru

Nenabalujte na sebe viscerální tuk. Dodržení 5 zásad vám pomůže zbavit se nebezpečí

Zázvor a křen nastrouhejte nebo rozmixujte a smíchejte s ostatními ingrediencemi. Užívejte jednu polévkovou lžíci dvakrát denně před jídlem. Kúru držte 3 týdny, poté si dejte alespoň týden přestávku.

Jak jste se zbavili přebytečného břišního tuku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články