Krevní tlak klesne cobydup, častý problém vyřeší slunečnicová semínka

Vysoký krevní tlak není pro vaše zdraví dobrý. Ať už vám náhle vystřeluje do vysokých hodnot nebo ho máte vysoký trvale, léčbu podpoříte následujícími ingrediencemi.

Měření krevního tlaku pacientovi i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vysoký krevní tlak je nebezpečný a rizikový faktor pro vznik srdečních onemocnění. Přitom jeho snížení není pro lidovou medicínu nic těžkého. Stačí vědět, které ingredience pomohou. My pro vás máme dokonce tři různé potraviny, abyste si mohli vybrat, která z nich bude pro vás nejschůdnější.

Slunečnicová semínka jsou nejlepší

Jak potvrzuje také web PharmEasy, slunečnicová semínka mají pozitivní efekt na kardiovaskulární systém. Pomáhají snižovat cholesterol i krevní tlak. Umí toho daleko více, o jejich účincích jsme na JakZdravě již také psali. Pro snížení vysokého krevního tlaku si z nich můžete připravit následující recept.

Recept ze slunečnicových semínek

Co budete potřebovat?

  • 1,5 litru studené vody
  • a 2 šálky neloupaných slunečnicových semínek.

Postup přípravy receptu:

  1. Slunečnicová semínka pečlivě omyjte a vložte do hrnce.
  2. Zalijte studenou vodou a přiveďte k varu.
  3. Jakmile se začne voda vařit, snižte teplotu a nechte vařit 2 hodiny.
  4. Nyní přefiltrujte a výsledná tekutina je váš lék.

Aplikace a dávkování:

Tekutinu skladujte v chladničce. Během dne se doporučuje vypít  jeden šálek. Tento lék má rychlý účinek a dokáže velmi rychle snížit vysoký krevní tlak.

Slunečnicová semínka v misce a na mramoru iZdroj fotografie: Freepik
Slunečnicová semínka jsou úžasně zdravá nejen pro regulaci krevního tlaku.

Ocet pro snížení tlaku

Další lidovou radou pro snížení krevního tlaku je použití octa. Potřebujete 6 % ocet (z červeného vína nebo balzamikový). Pokud máte příliš vysoký tlak, nalijte ocet na bavlněnou látku, rozložte ji na zem a postavte se na ni oběma bosýma nohama. Mezitím si otřete zátylek stejně přichystanou druhou látkou. Vysoký krevní tlak by měl klesnout.

Ovládejte vysoký krevní tlak, abyste ochránili svou paměť, zdravé myšlení a koncentraci

Cibule jako silný lék

Cibule sama o sobě má pozitivní vliv na srdečně cévní systém, jak potvrzuje i web Healthline. Dá se z ní připravit jednoduchý roztok, který můžete používat pravidelně proti vysokému tlaku. Stačí překrojit na polovinu středně velkou cibuli, dát ji do sklenice a zalít studenou vodou. Takto nechte přes noc stát. Ráno vypijte nalačno tekutinu. Ta by vás měla ochránit během dne. Můžete aplikovat i večer. O cibuli a jejích dalších účincích naše redakce psala v samostatném článku.

Jaké metody pro snížení vysokého krevního tlaku používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články