Už žádní paraziti v těle, hřebíček je vyžene už během pár minut

Slouží vaše tělo jako domov parazitů? Pak si jistě všimnete nenápadných, ale nepříjemných příznaků. Těch se dá zbavit, stejně jako parazitů. Stačí trocha bylinek z lidové lékárny.

Hromada hřebíčku i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Paraziti se mohou v těle objevit kdykoli. Mnohdy způsobují různé zdravotní problémy, které člověk často přisuzuje úplně něčemu jinému. Koho by napadlo, že je jeho tělo zamořeno parazity? Proto se musíte naučit poznat, jak se toto zamoření projevuje. Parazity spolehlivě vyženete přírodními metodami. O jedné z nich se vám právě chystáme povědět.

Jak poznáte, že máte parazity v těle

Mezi hlavní příznaky, že jsou parazité v těle a tropí neplechu, patří slabost, apatie a chronická únava. K tomu se přidává ztráta chuti k jídlu, nedostatek železa a počínající anémie, podrážděnost, nervozita a někdy také hyperaktivita. Vyskytují se bolesti hlavy i bolesti žaludku.

Pelyněk je v boji nejsilnější

Největší silák proti parazitům je jednoznačně pelyněk. Mnoho lidí si ho spíš pamatuje jako bylinku, ze které se vyrábí absint. Jeho léčivé účinky tolik známé nejsou, přesto jsou pozoruhodné. Pelyněk obsahuje látky, které parazity přímo zabíjí. Navíc pomáhá léčit malárii. V lidové medicíně je oblíbený pro zlepšení trávení, očistu od parazitů, léčbu poruch menstruačního cyklu a na léčbu nemocí jater a žlučníku, jak prozradil web Heatlhline.

Hřebíček ničí vajíčka parazitů

Hřebíček je aromatické koření, které obsahuje silné látky s antimikrobiálními účinky. Ty jsou schopné zničit drobné parazity, jejich vajíčka i larvy. Jde hlavně o eugenol, látku, která je v hřebíčku obsažena ve velkém množství, jak potvrzuje dietetička Amy Richter, a ničí všechny choroboplodné zárodky. I hřebíček se dá použít při léčbě malárie, tuberkulózy, cholery, svrabu a samozřejmě při parazitických onemocněních. Ničí také bakterie, viry a plísně. Naše redakce o něm psala v souvislosti s léčbou bolavých zubů v dřívějším článku.

Sušený pelyněk v misce iZdroj fotografie: Pixabay
Pelyněk je nejsilnější bylinka, kterou můžete na parazity použít.

Jak se zbavit parazitů?

Lidová medicína radí, že než se dáte na recept pro přípravu léku, abyste nejprve přehodnotili svůj životní styl. To znamená přejít na zdravou stravu, především syrovou a více rostlinnou. Doporučuje se vyčistit játra a střeva. Detoxikace se dá provést opět s přírodní pomocí, například červená řepa je na to jako stvořená, jak jsme na JakZdravě již psali.

Dále choďte na čerstvý vzduch a vystavujete se slunci. Vyhněte se sedavému stylu života, kouření a alkoholu. Nekupujte si nezdravé potraviny a vydržte nemlsat. Takto musíte vydržet 2-3 týdny, než si zvyknete na nové návyky.

Detoxikace těla –⁠ ano, či ne: Jsou případy, kdy očista organismu spíše uškodí

Recept proti parazitům

Co budete potřebovat?

  • 1 lžičku sušeného pelyňku,
  • 1 lžičku sušeného ořechu černého,
  • 1/2 lžičky hřebíčku
  • a ½ litru vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Přiveďte vodu k varu.
  2. Dejte do ní bylinky a vařte 5 minut.
  3. Zakryjte a nechte 10 minut louhovat.
  4. Rozdělte dávku na dvě poloviny a můžete teplé pít.

Jak se zbavujete parazitů vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články