Muž, který porazil rakovinu: Lékařům řekl, že se bude léčit sám, nakonec se mu to povedlo díky jediné věci

Rakovina patří mezi největší strašáky mezi nemocemi. Neexistuje na ni zatím žádný lék. Vyléčit se z pokročilé rakoviny zní nemožně. Přesto existují případy, kdy se to povedlo.

Lékař se stetoskopem poslouchající kreslená střeva s červeným bodem znázorňujícím rakovinu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Byl jednou jeden číšník, který pracoval v Las Vegas, kde potkal lásku svého života. Jenže záhy mu byl zjištěn kolorektální karcinom ve velmi pokročilém stavu. On i jeho partnerka se postavili zlé diagnóze čelem. Společně statečně bojovali a nakonec skutečně rakovinu porazili. Zní to jako pohádka? I takové příběhy píše život. Podívejte se na tento příběh blíže a zjistěte, co bylo tím zázračným lékem.

„Budu se léčit sám!“

Web MailOnline nedávno upozornil na případ číšníka Roba Mooberryho a jeho ženy Amandy. Oba se seznámili v Las Vegas, byla to láska na první pohled jako vystřižená z románku, ale to mělo brzy skončit. Hned po roce začal Rob trpět bolestmi a rychle hubnul. Lékaři brzy zjistili příčinu jeho potíží. Objevili kolorektální karcinom, který chirurgicky odstranili. To ale stále nepomohlo. Rob se cítil stále zle. Nádor metastazoval do močového měchýře. Budoucnost vypadala pro Roba černě. Proto požádal Amandu o ruku, aby si ji stihl vzít.

Narychlo zorganizovaná svatba se skutečně povedla, jedno oko nezůstalo suché. Hned po ní čekalo Roba ozařování, následovala chemoterapie, ale ani jedena z léčebných metod neúčinkovala. A tak se Rob rozhodl. „Budu se léčit sám,“ řekl Rob lékařům. Ti jen vrtěli hlavou a říkali, že věřit v zázračné uzdravení v této fázi rakoviny je naivní. O tom, jak se kolorektální karcinom projevuje, si můžete připomenout v našem starším článku na JakZdravě.

Žena držící za ruce muže na nemocničním lůžku iZdroj fotografie: Freepik
Rob Mooberry měl během léčby silnou oporu ve své manželce

Alternativní medicína a úprava stravy

Rob měl velké štěstí, protože na hledání léčebných postupů nebyl sám. Velkou podporou mu byla jeho žena Amanda, která spolu s ním začala experimentovat s různými bylinkami, a spolu s ním také přešla na veganskou stravu. Účinky se dostavily hned po několika týdnech přísné veganské stravy. Zhruba 80 % rakovinných buněk zmizelo.

Konečné vítězství

Za dva roky od diagnózy rakoviny v pokročilém stádiu s metastázami Rob nad rakovinou konečně zvítězil. Žádné známky nemoci nezůstaly. Spolu s Amandou založil rodinu a pár se dočkal zdravých dvojčat.

Nový typ krevního testu dokáže určit, zda se rakovina rozšířila po těle. Revoluční metoda se bude provádět u praktických lékařů

Síla rostlinné stravy

Pro web MensHealth Mooberry dodal, že se mu dieta založená na rostlinné stravě osvědčila. Však i odborníci se shodují, že rostlinná strava dokáže ochránit před nemocemi nebo je dokonce léčit. Existuje dostatek příběhů, které díky rostlinné stravě končí happy endem.

Odborníci doporučují všem, kteří přežili rakovinu, aby drželi diety s obezřetností, dbali na vysoký přísun ovoce, zeleniny a nerafinovaných obilovin a vyhýbali se červenému a zpracovanému masu, rafinovaným obilovinám a cukům. V případě přísných diet radí opatrnost. Hodně moderních diet vede k nedostatku vitamínů a minerálů v těle, jak jsme na JakZdravě již varovali.

Jaký příběh o rakovině se vryl do paměti vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články