Položila si nohy na zeď a nestačila se divit. Za 15 minut se jí kompletně změnil život

Mezi příjemné relaxační polohy by měla jednoznačně patřit poloha s nohama nahoru. Stačí si je opřít o zeď a chvíli tak setrvat. Budete se divit, jakou úlevu vám to přinese.

Ženské nohy v pruhovaných punčochách u zdi i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pohyb je pro tělo velmi důležitý, proto byste se měli hýbat nebo cvičit každý den. Cviků najdete celou řadu, ale určitě byste mezi ně měli zařadit pozici s nohama nahoře. Přináší spoustu zdravotních výhod, a dokonce se debatovalo o tom, zda by tato pozice mohla pomáhat při hubnutí. Pojďte se tedy podívat, jak to je.

Jak se provádí cvik Nohy nahoře

Tento cvik je velmi jednoduchý. Stačí si opřít nohy o zeď a zadek přitáhnout co nejvíce ke stěně. Ruce si položte vedle hlavy a takto vydržte relaxovat patnáct minut. Pokud vás tlačí podlaha, můžete pod sebe dát polštářek nebo rovnou cvik provádět na cvičební matraci.

Zdravotní výhody tohoto cviku

Jestli často trpíte bolestmi nohou, pak je tato poloha pro vás to pravé. Nohy vás přestanou bolet a zmírní se také jejich otoky. Podle webu USAVeinClinics dokáže tato poloha přinést úlevu žilám v dolních končetinách, takže se snižuje kromě otoků i zánět. Kromě toho vám tato poloha pomůže zklidnit nervový systém a dýchání. Po dlouhém dni se tak příjemně uvolníte, prodýcháte a budete se hned cítit jako znovuzrození.

Dvě ženy s nohama nahoru opřenýma o zeď iZdroj fotografie: Freepik
Relaxační cvik můžete provádět i ve dvou.

Mezi další možné výhody této relaxační pozice můžeme zařadit úlevu od bolestí zad, menstruačních bolestí a bolestí hlavy. Je také možné si touto polohou zlepšit spánek a chronickou únavu, protože zvednutí nohou rozproudí krevní oběh. Vynikající účinky má také studená koupel nohou, o které jsme již dříve na JakZdravě psali.

4 cviky – vhodné i pro ženy – na posílení zad, které je přirozeně posílí a odbourají tak veškerou bolest

Jak je to s hubnutím

Podle webu Healthline samotnou polohou nezhubnete. Zařadit byste ji ale do rutinního cvičení rozhodně měli, protože opřené nohy o zeď stimulují pohyb střev a zlepšují trávení. Také vám to může pomoci zbavit se zácpy a nepříjemného nadýmání. Pro samotné hubnutí se budete muset zaměřit na trošku náročnější cviky. Pokud máte sedavé zaměstnání a chcete se protáhnout, připravila pro vás naše redakce cviky, které můžete provozovat i v práci.

Jak často cvičíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články