Kam se hrabe posilovna, s tímto cvikem mizí 5kg tuků už za 14 dní

Chcete rychle a účinně hubnout? Kdo by nechtěl. Klíč ale nespočívá v dietách ani několikahodinovém cvičení. Stačí obyčejné cviky, které máte hotové do pěti minut.

Žena cvičící dřepy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nemáte čas chodit někam cvičit a cvičení doma, která trvají dlouhé minuty, vás odrazují? Pak vyzkoušejte sestavu pěti základních cviků, které určitě znáte. Trik je v jejich kombinaci a všechny je zmáknete za čtyři minuty. Když si na to najdete každý den chvilku, budete se divit, co pár obyčejných cviků dokáže udělat s vašim zdravím a s vaší váhou.

Umíte dřepy?

Zaberou vám 60 sekund a každý je dobře zná. To se postavíte rovně s nohama na šířku boků. Začnete snižovat tělo tak, že zatlačíte hýždě dozadu, jako kdybyste si sedali na židli. Záda držte rovná, břicho stažené. Kolena nesmí přesáhnout linii prstů na nohou. Vraťte se do výchozí polohy a pokračujte dál. Pokud nemáte v oblibě dřepy, zkuste jiné cviky, které posilují svaly hýždí a stehen z repertoáru naší redakce.

Hurá na kliky

Kliky jsou náročné, proto si na ně vyhraďte jen 30 sekund. I těch pár účinkuje skvěle. Připravte se na zem, podepřete se rukama a spouštějte tělo dolů. Ohněte ruce, lokty jdou do stran a vraťte se do výchozí polohy. Tělo musí být během cvičení jedna přímka, aby se správně procvičily hrudní svaly a tricepsy, jak zdůrazňuje web MedicalNewsToday.

Hra na horolezce

Horolezec se dělá tak, že si stoupnete na ruce a na kolena tak, aby vaše tělo zdola až nahoru tvořilo přímku. Nyní zvedněte nohu a přitáhněte koleno k hrudníku, jako kdybyste šplhali na nějakou vysokou horu. Akorát že nebudete stoupat nahoru, ale zůstanete přilepeni k zemi. Hlídejte si rovná záda a nehybné boky. Vystřídejte nohy. Opět není třeba potit se dlouhé hodiny, stačí 30 sekund.

Mladá žena cvičí prkno iZdroj fotografie: Freepik
Ať už cvičíte kliky nebo prkno, oba cviky jsou neuvěřitelně účinné i když se provádí jen krátkou chvíli.

Po schodech

Postavte se rovně s nohama na šířku ramen, ruce si dejte v bok. Udělejte široký krok vpřed a tělo snižte tak, aby se koleno přední nohy ohnulo na 90 stupňů a zadní noha se téměř dotýkala podlahy. Někdy se tomu říká výpady. Důležité je hlídat si rovná záda a koleno, které by nemělo přesahovat linii prstů na nohou. Cvičte 60 sekund a střídejte nohy.

10 základních cvičení, která jsou důležitá pro každou ženu: Zpevněte střed těla pár minutami denně

Rompers

Není to název plen pro miminka, i když to tak na první pohled může vypadat. Jedná se o jeden cvik z vojenských cvičení amerických vojáků. Postavte se rovně s rukama podél těla. Skočte a roztáhněte nohy a zároveň zvedněte ruce k hlavě. Rychle se vraťte do výchozí polohy a opakujte. Stačí 45 sekund cvičení.

Ať už vás ke cvičení motivuje cokoli, web Healthline zdůrazňuje, že člověk by měl fyzické aktivitě věnovat čas každý den, aby jeho tělo bylo zdravé a optimálně fungovalo. Na JakZdravě jsme psali, že stačí i obyčejná chůze, abyste zhubli a udrželi si dobrou kondici.

Jaké cviky děláte pravidelně vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články